Youtube Kanalının ve Videosunun Para Kazanmasını Kontrol EtYoutube Kanalının ve Videosunun Para Kazanmasını Kontrol Et

Herhangi bir Youtube Kanalı veya Videosu için Para Kazanmanın Açık mı Kapalı mı olduğunu kontrol edin

check monetization

Bir YouTube kanalının veya videosundan para kazanılıp kazanılmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Para Kazanma Kontrol Aracını kullanarak bir YouTube kanalından veya videodan para kazanılıp kazanılmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu araç bir YouTube para hesaplayıcısıdır, Videonun veya Kanalın tahmini kazançlarını hesaplar.

YouTube Para Kazanma Kontrol Aracı Nasıl Çalışır?

YouTube para kazanma denetleyicisi, YouTube Veri API'sını kullanarak ve bir kanal sayfasının kaynak kodunu analiz ederek çalışır. İlgili kanal kaynağında YouTube, bir kanaldan para kazanılıp kazanılmadığını belirlemek için bir değer belirtir. Bu değer "false" ise kanaldan para kazanılmaz, "true" ise kanal para kazanmaya uygundur ve şu anda gelir elde etmektedir.

Sonuç Doğru mu?

Evet! YtLarge Para Kazanma Kontrol Aracı tarafından sağlanan yanıt %100 doğrudur. Ayrıca YouTube videosunda telif hakkı içeriği olup olmadığını da belirtir.

Herhangi bir YouTube videosundan veya kanalından para kazanılıp kazanılmadığını öğrenmek için kanalın veya videonun URL'sini youtube para kazanma kontrol formuna yapıştırın.

Bir YouTube kanalından para kazanılıp kazanılmadığını nasıl kontrol edebilirim? Para kazanma durumu nedir?

 • Kanalın herhangi bir sayfasına gidin,
 • Sağ tıklayarak sayfanın kaynak kodunu açın,
 • "is_monetization_enabled" yazısını arayın.
 • Eğer yazının yanında "true" yazıyorsa, kanaldan para kazanılıyor demektir, aksi takdirde kazanılmıyor demektir.

2. Yöntem:

 • YouTube ana sayfasına gidin ve kontrol etmek istediğiniz kanalı arayın.
 • Kanal adına tıklayarak kanal sayfasını açın.
 • Kanal sayfasında "Hakkında" sekmesini bulun ve üzerine tıklayın.
 • Sayfanın altına doğru ilerleyin ve "Ayrıntılar" bölümünü bulun.
 • Eğer kanal monetize edilmişse, "Katıl" düğmesini "Ayrıntılar" bölümünde görmelisiniz. Bu, kanalın YouTube Ortak Programı'nın bir parçası olduğu ve reklamlardan gelir elde edebildiği anlamına gelir.
 • Eğer kanal monetize edilmemişse, "Katıl" düğmesini görmeyeceksiniz.

Bir YouTube videosundan para kazanılıp kazanılmadığını nasıl anlarım?

Youtube Data Api ile bizim gibi bazı özel sorgulamalarla öğrenebilirsiniz. Veya videonun sayfasını ziyaret edin, kaynak koduna bakın ve videodan para kazanılıp kazanılmadığını görmek için "yt_ad" dizesini arayın. Dize mevcutsa ve true olarak ayarlanmışsa videodan para kazanılır; Aksi takdirde, değildir. Kontrol etmek istediğiniz her video için bunu yapmanıza gerek yoktur; yukarıdaki formu doldurmanız, videonun URL'sini kopyalayıp yapıştırmanız ve "Giriş" düğmesini tıklamanız yeterlidir.

YouTube Kanal Para Kazanmayı Etkinleştirmek için Gerekli Şartlar Nedir?

YouTube 'para kazanma' şartlarını değiştirdi:

Yeni kriterlere göre 1000 aboneye sahip olma şartı 500'e düşürüldü. Yani partner programı kapsamında para kazanma şartı 1000 aboneden 500'e düşürüldü. Ayrıca, yılda 4.000 saat izlenme süresi veya son 90 günde 10 milyon Shorts görüntüleme şartı da 'yılda 3.000 saat izlenme süresi veya son 90 günde 3 milyon Shorts görüntüleme' olarak güncellendi. Yeni koşullar arasında son 3 ayda herkese açık 3 videonun yüklenmesi de gerekiyor. Güncellenen gereksinimleri karşılayan içerik oluşturucular, YouTube İş Ortağı Programı'na başvurabilir. İçerik oluşturucular ayrıca Süper Teşekkür, Süper Chat ve Süper Etiketler gibi bahşiş özelliklerine, kanal üyelikleri gibi abonelik araçlarına ve YouTube Alışveriş aracılığıyla ürünlerini tanıtma fırsatına da erişebilecek.

YouTube'da para kazanmanın önceki gereksinimleri şunlardı:
 • Son 1 yılda 4000 geçerli halka açık izleme saati gereklidir.
 • YouTube Kanalınız en az 1000 aboneye sahip olmalıdır.
 • Videolarınız özel veya listelenmemiş olmamalıdır.